Serwis klimatyzacji samochodowej na Białołęce

Jeśli klimatyzacja przestała działać albo po włączeniu nawiewu pojawił się nieprzyjemny zapach, to znak, że czas skorzystać z usług serwisu klimatyzacji samochodowej. W naszym warsztacie naprawimy wszystkie usterki i przygotujemy samochód do sezonu letniego. Nowoczesny park maszynowy, który znajduje się w naszym warsztacie, ułatwia nam wykonywanie codziennych zadań. Korzystając z niego oraz z innych profesjonalnych narzędzi jesteśmy w stanie wykonać najtrudniejsze naprawy w krótkim czasie.

Realizujemy m.in. następujące usługi:

 1. Napełnianie klimatyzacji samochodowej.
 2. Okresowe przeglądy i diagnozowanie klimatyzacji.
 3. Naprawa klimatyzacji.
 4. Odgrzybianie i dezynfekcja klimatyzacji.
 5. Drobne naprawy kompresorów klimatyzacji.
 6. Wymiana filtra kabinowego.

Pełny serwis klimatyzacji w atrakcyjnej cenie

Jeśli chciałbyś przygotować swój samochód na gorące, letnie dni i jednocześnie zależy Ci na oszczędzaniu pieniędzy, to już teraz możesz skorzystać z pełnego serwisu klimatyzacji, który kosztuje jedynie 130 PLN!

Pełny serwis obejmuje:

 • odessanie starego czynnika R134a i oleju z układu,
 • wytworzenie próżni w układzie,
 • usuniecie zanieczyszczeń i wilgoci z układu,
 • sprawdzenie próżniowe szczelności układu,
 • dodanie oleju sprężarkowego,
 • napełnienie układu czynnikiem R134a,
 • kontrolę działania klimatyzacji przez sprawdzenie ciśnień pracy układu,
 • w cenie do 300 g czynnika.

Przy skorzystaniu z pełnego serwisu oferujemy atrakcyjne ceny pozostałych usług:

Jak działa klimatyzacja samochodowa?

Klimatyzacja to układ, który odpowiada za wymianę powietrza w pojazdach. Dzięki niej zimą można szybko rozgrzać wnętrze samochodu, a latem wpuścić do kabiny przyjemne, chłodne powietrze.

Układ klimatyzacji można podzielić na dwie części — wysokociśnieniową oraz niskociśnieniową — w skład których wchodzą poszczególne urządzenia:

 1. kompresor,
 2. skraplacz,
 3. osuszacz,
 4. zawór rozprężający,
 5. parownik
 6. wiatrak.

Poza tymi częściami do prawidłowego działania klimatyzacji niezbędny jest tzw. czynnik, który odpowiada za regulowanie temperatury powietrza wpuszczanego do kabiny przez wentylację.

Po włączeniu nawiewu w kompresorze następuje sprężenie czynnika, który następnie wysyłany jest do skraplacza. W tym urządzeniu pod wpływem pędu samochodu następuje zmiana stanu skupienia czynnika z gazowego na ciekły. Stamtąd ciecz trafia do osuszacza i następnie do zaworu rozprężającego. Tam dochodzi do rozprężenia – gwałtownej reakcji, w wyniku której zmienia się jego stan skupienia i temperatura. Następnie chłodne powietrze przesyłane jest do kabiny auta.

Zadzwoń i umów się na serwis już dziś !
Telefon:  +48 509 644 114
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DSCN1778