Odgrzybianie samochodu ozonem
Odgrzybianie ozonem pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, grzybów oraz bakterii znajdujących się w samochodzie. To bardzo skuteczna i zarazem ekologiczna metoda, która wykorzystuje naturalne właściwości utleniające ozonu. Stosujemy wydajne ozonatory, które są w stanie wyprodukować nawet 10 gramów tego gazu w ciągu godziny.
Czym jest ozonowanie samochodu?
Jeśli masz wrażenie, że w samochodzie bezustannie utrzymuje się nieprzyjemny zapach albo zauważyłeś, że po przejażdżce masz katar albo kaszel, to najprawdopodobniej w kabinie lub w układzie klimatyzacji powstał grzyb. W dłuższej perspektywie jego obecność może być szkodliwa dla zdrowia kierowcy i pasażerów.
Ozonowanie jest to metoda eliminacji bakterii i drobnoustrojów, które osadzają się m.in. w układzie klimatyzacji. W tym celu stosuje się specjalne urządzenia, tzw. generatory ozonu, czyli gazu, który skutecznie niszczy pleśń i grzyby. Jak to możliwe? Ozon jest bardzo silnym utleniaczem. To znaczy, że jest w stanie doprowadzić do rozkładu większość bakterii.
Na czym polega ozonowanie?
Na początku konieczne jest określenie czasu ozonowania, który wylicza się na podstawie ilości zabrudzeń, wielkości kabiny auta oraz mocy urządzenia.
Żeby oczyścić samochód z bakterii na siedzeniu pasażera lub na podłodze obok niego układa się ozonator. Niektóre warsztaty wprowadzają ozon do kabiny za pomocą specjalnej rurki. Następnie uruchamia się silnik i włącza wentylację, ustawiając maksymalny nawiew.
Kolejnym krokiem jest włączenie urządzenia i pozostawienie go w kabinie na określony czas. Jeśli po wykonaniu czynności w układzie wciąż jest grzyb, ozonowanie powtarza się aż to całkowitego wyeliminowania bakterii.