Wymiana opon. Zadbaj o ogumienie swojego samochodu

Wymieniamy opony w samochodach osobowych, dostawczych oraz w przyczepach. Nasz warsztat wyposażony jest w profesjonalnie stanowisko, nowoczesne narzędzia oraz wytrzymały podnośnik. Dzięki nim (w większości przypadków) jesteśmy w stanie zmienić opony w ciągu godziny. Wymieniamy opony niskoprofilowe oraz opony z systemami: RUN FLAT, RSC, EMIT, SSR oraz RFT. Jeśli chciałbyś umówić się na sezonową wymianę opon, zapraszamy do kontaktu.

Kiedy konieczna jest wymiana ogumienia?

  • Zbyt długa eksploatacja – zalecenia producentów opon odnośnie do czasu ich użytkowania często różnią się od siebie. Nie zaleca się jednak stosowania tych samych opon dłużej niż przez 6 lat. Wynika to z właściwości gumy, która po pewnym czasie traci swoje właściwości i staje się coraz bardziej podatna na uszkodzenia.
  • Wyraźne uszkodzenia – jeśli na oponie pojawiło się wiele przetarć oraz dziur, niezwłocznie udaj się do wulkanizatora. Uszkodzona opona może pęknąć w każdej chwili i doprowadzić do niebezpiecznego wypadku.
  • Za bardzo odsłonięty bieżnik – w oponach letnich głębokość bieżnika nie może przekroczyć 3 mm. W oponach zimowych jego dopuszczalny poziom to z kolei 4 mm. Jeśli te parametry zostaną przekroczone, to znaczy, że korzystasz z tzw. łysych opon, które mają bardzo niewielką przyczepność i na mokrej nawierzchni mogą uniemożliwić sterowanie pojazdem.

 

Czy wymiana opon na zimowe jest obowiązkowa?

Wymiana opon nie jest obowiązkiem prawnym i za brak opon letnich w sezonie wakacyjnym nie grożą żadne kary. Mimo to ustawodawca zaleca ich zmianę.

Każdy rodzaj opon, zimowych oraz letnich, jest specjalnie przystosowany do warunków panujących na drodze w danym sezonie. Opony zimowe diametralnie różnią się od letnich m.in. głębokością bieżnika oraz rodzajem wykorzystanej mieszanki i gumy. To z kolei sprawia, że tylko ogumienie zimowe może zagwarantować maksymalną przyczepność w chłodne dni. Na takiej samej zasadzie działają opony letnie.

 

Wulkanizacja opon w Warszawie na Białołęce

Szukasz sprawdzonego wulkanizatora? Zgłoś się do nas! Naprawa opon w profesjonalnym warsztacie to gwarancja Twojego bezpieczeństwa na drodze. Regenerujemy zniszczone koła oraz usuwamy nieszczelności. Działamy szybko, skutecznie i terminowo. Oprócz usług związanych z wulkanizacją opon w Warszawie na Białołęce zajmujemy się też geometrią, czyli komputerowym wyważaniem kół. Odwiedź nasz warsztat, zanim wyruszysz w daleką trasę i upewnij się, że wszystko działa poprawnie. Możesz też skorzystać z serwisu klimatyzacji. Tak przygotowany samochód z pewnością nie zawiedzie Cię w żadnych warunkach.

Prowadzona w naszym warsztacie wulkanizacja to ratunek, gdy niespodziewanie przebije Ci się opona. Przywieź ją do nas, a naprawimy ją i znów będzie gotowa do użytku. Stawiamy na kompleksową obsługę klientów, dlatego doradzamy również w zakresie wyboru najlepszego ogumienia do danego typu pojazdu. Możesz zatem liczyć nie tylko na sprawny serwis, ale też skorzystać z wiedzy naszych fachowców.