Detailing, chromy, tapicerka – mechanika pojazdowa Warszawa

Co to jest auto detailing?

Wiele osób myli zwykle mycie samochodu z usługą detailingu. Detailing jest najbardziej luksusową formą pielęgnacji samochodu, to więcej niż zwykłe mycie. Różnica między dobrze a świetnie wyglądającym samochodem tkwi w szczegółach. Dla entuzjastów motoryzacji samochód po detailingu to wprost dzieło sztuki godne podziwiania. Przyprowadzając swój samochód do nas, masz pewność, że zadbamy o każdy, nawet najdrobniejszy detal.

Wymaga to czasu, dlatego też usługa detailingu zajmuje często więcej niż jeden dzień. Doskonały wygląd Twojego auta jest dla nas najważniejszy, dlatego poświęcamy mu tyle czasu, ile potrzebuje. Dzięki temu Twój samochód będzie wyglądał olśniewająco. Przyjedź do Motor City Warszawa!

Chromowanie części

Chromowane części stanowią ozdobę samochodu. Kiedyś wykorzystywane były częściej, teraz moda ta jest w zaniku. Powłoki chromowane po jakimś czasie ulegają korozji. Ta najczęściej kryje się pod warstwą chromu. Niestety pod chromem blacha jest zazwyczaj bardziej skorodowana niż się wydaje. Czasami są tam wręcz dziury, które pokażą się dopiero po zdjęciu warstwy galwanicznej.

Część, która dla laika wydaje się w prawie idealnym stanie, często wymaga wielu godzin pracy blacharza i szlifierza. Stąd często wycena usługi może wydawać się kontrowersyjna.

Pracę nad renowacją części chromowanej rozpoczyna się od niwelowania wszelkich wżerów, dołków i nierówności przez wielokrotne nakładanie warstwy miedzi i umiejętne szlifowanie oraz polerowanie.

Następnie nakłada się bardzo cienkimi warstwami nikiel i chrom (od 5 do 50 mikrometrów). W ten sposób powstaje idealna powłoka części Twojego samochodu. Po zamontowaniu w samochodzie może cieszyć oko każdego miłośnika motoryzacji.

Motor City lakiernictwo samochodowe Warszawa oferuje naprawę chromowanych części Twojego auta. Po więcej informacji i wycenę usługi zapraszamy do kontaktu!

Tapicerka - renowacja i czyszczenie

Gliptone Detailing to usługa renowacji skóry preparatami do czyszczenia i konserwacji firmy Gliptone. Skóra w Twoim aucie nie wygląda już jak nowa? Straciła kolor, jest popękana, a może ma dziurę? Takie uszkodzenia źle wpływają na wygląd i obniżają wartość auta. W Gliptone Detailing specjalizujemy się w przywracaniu życia tapicerce skórzanej. Skóra w Twoim aucie znów będzie wyglądać jak nowa, a Ty będziesz się cieszyć zadbanym i czystym wnętrzem.

Naprawiamy:

  • wytarcia skóry,
  • ubytki koloru,
  • przefarbowania od jeansów i odzieży skórzanej,
  • ślady po długopisie,
  • dziury i ślady po papierosie.

 

Po czyszczeniu skóry określamy dokładny zakres prac oraz liczbę elementów poddanych renowacji. Następnie przygotowujemy powierzchnię do farbowania oraz ją odtłuszczamy. Do napraw stosujemy specjalistyczne produkty, w zależności od wielkości uszkodzenia, miejsca uszkodzenia oraz wybranej techniki naprawy. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, odtwarzamy strukturę skóry w miejscu naprawy. Farby dobieramy z palety 1 600 kolorów. Daje to pewność doboru właściwego koloru i odcienia.

Dokładnie wyczyścimy wszystkie tkaniny w Twoim aucie, usuniemy plamy oraz zabrudzenia przy pomocy profesjonalnych kosmetyków.